غرفه سازی

بهترین رنگ برای غرفه نمایشگاهی

رنگ-غرفه-پیشنهادی-گروه-غرفه-سازی-ترسیم

تحقیقات نشان داده است رنگ غرفه نمایشگاهی به عنوان تعیین کننده رفتار انسان است. بهترین رنگ برای غرفه نمایشگاهی بر تصوراتی که آشکار نیست، کاملا موثرند. رنگ ها می توانند اثر دارونما را نیز بالا ببرند. به عنوان مثال، قرص قرمز یا نارنجی، به عنوان محرک استفاده می شود. رنگ غرفه نمایشگاهی می تواند یک فرد را تحت تاثیر قراردهد و این اثرات بین مردم متفاوت است. عواملی مانند سن، جنس و فرهنگ می تواند تاثیر گذاری در چگونگی درک یک فرد از رنگ بگذارد. به عنوان مثال، مردان بر این باورند که زنان با لباس های قرمز رنگ جذاب ترند، در حالی که زنان معتقدند که رنگ لباس مرد بر جذابیتش تاثیر نمی گذارد.
روانشناسی رنگ نیز به طور گسترده در بازاریابی و غرفه نمایشگاهی استفاده می شود. بسیاری از بازاریابان رنگ غرفه نمایشگاهی را به عنوان بخش مهمی از بازاریابی می بینند چرا که رنگ غرفه نمایشگاهی می تواند برای نفوذ در احساسات و ادراک مصرف کنندگان از کالاها و خدمات، مورد استفاده قرار گیرد. شرکتها همچنین برای تصمیم گیری در مورد آرم های تجاری از تفکیک رنگ غرفه نمایشگاهی استفاده می کنند. به نظر می رسد آرم شرکت زمانی برای مصرف کنندگان جذاب تر است که رنگ آرم تجاری با کالا و یا خدمات مطابقت داشته باشد، مانند رنگ صورتی که به شدت در نام تجاری راز ویکتوریا استفاده می شود. با این حال، رنگ، نه تنها برای آرم و محصولات بلکه برای نمایش محصولات فروشگاه ها، غرفه های نمایشگاهی جهت بازدید و … نیز مهم است. تحقیقات نشان می دهد که رنگ های گرم تمایل به جذب خریداران و بازدیدکننذگان را خود به خود بیشتر می کند، با وجود اینکه رنگهای سردتر بهتر است.

یکی از عوامل تاثیرگذار برای غرفه نمایشگاهی و گالری انتخاب رنگ دیوار می باشد. یک دیوار گالری هنری و غرفه نمایشگاهی باید با توجه به قطعاتتان با یک رنگ که موجب برجستگی و درخشش آنها می باشد، نقاشی شود. اما درعین حال نیز باید فضای کلی مجموعه را منعکس کند. چارلی کازبی، رئیس خلاق در فارو و توپ، می گوید: رنگی که شما انتخاب میکنید باید آثار هنری را مانند موسیقی پاپ کند. با استفاده از رنگ های مناسب در پشت آثار هنری شما میتوانید بیننده را وارد یک اتاق با راه جوی بیشتر کنید.

نرمی هنر را درنظر بگیرید. رنگ خاکستری نرمی هنر را منعکس می کند. کازبی می گوید: اگر آثار هنریتان گرافیکی تر است، یک پس زمینه (رنگ دیوار) که تضاد را فراهم میکند بهتر است.
بسیاری از رنگ ها با تن هایی هستند که خالی از درخشندگی و زیبایی می باشد اما این می تواند اثرگذاری عمق رنگ را تغییر دهد. رنگ غرفه نمایشگاهی مسطحی را انتخاب کنید که تنها رنگ را منعکس کند. جیم (مدیر منطقه شروین-ویلیامز در نورفولک، ویرجینیا) می گوید رنگ غرفه نمایشگاهی تخت معمولا یک انتخاب بهتر رای برجسته کردن هنر است.
شروین ویلیامز برای نشان دادن یک اثر هنری خاص پیشنهاد داده است یک رنگ برای نقاشی یک دیوار و رنگ متفاوت برای نقاشی سایر دیوارها انتخاب کنید. درنظر داشته باشید دیوارهای تاریک آثار هنری را روشن تر می سازد.

روشنایی غرفه شما، موجب درخشان شدن غرفه نمایشگاهی شما می شود و شما را همانطور درخشان به بازدید کننده معرفی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید