غرفه سازی

چرا طراحی و ساخت غرفه نمايشگاهی اهميت دارد؟

اهمیت-غرفه-نمایشگاهی-02

تبادلات نمايشگاهی در ايران حدوداً چهل سال است متداول شده است. بنابراين نسبتاً صنعتی است جوان كه با برگزاری نمايشگاه های زياد و همچنين وجود مراكز نمايشگاهی استاندارد در ايران، به سرعت در حال پيشرفت است. همه مراكز نمايشگاهی امروزه در تلاشند تا راهی ايجاد كنند برای تاسيس پاتوق های ايران در نمايشگاه های خارج از كشور، همچنين از اين راه برای اعزام نمايندگان تجاری و نمايشگاهی استفاده ميكنند. به طوری كه در اكثر سايت های نمايشگاهی فرا خوان های مشاركت در نمايشگاه های خارج از كشور به وضوح ديده می شود.
هر اتفاق نمايشگاهی چهارمورد دارد كه عبارتند از: مشاركت كنندگان، بازديد كنندگان، مجری برگزاری و مكان برگزاری. اگر اين چهار مورد به طور درست در كنار هم باشند مسلماً نمايشگاهی مطلوب اتفاق می افتد. ارتباط و تبادلات اصلی مشاركت كننده با بازديد كننده در مكانی صورت می گيرد كه رشد و قدرت و توانايی عنوان شود و به نمايش گذاشته شود كه اين مكان غرفه نمايشگاهی است.

اجرای غرفه نمايشگاهی و طراحی غرفه نمايشگاهی در واقع با شخصيت و توانمندی شركت هم راستا است. بنابراين غرفه نمايشگاهی تنها محلی برای تبادلات بازرگانی و تجاری نمی باشد. بلكه در واقع هويت شركت می باشد كه سالها در ذهن مخاطب می ماند و می تواند باعث تصميم گيری های مثبت و يا حتی منفی باشد.
برای برپایی غرفه نمايشگاهی مطلوب، شركت نيازمند مشاوره با گروه و تيمی است كه تجربه كافی در زمينه طراحی غرفه نمايشگاهی و همچنين ساخت غرفه نمايشگاهی را داشته باشد. غرفه نمايشگاهی نيازمند ملزوماتی است كه طرح غرفه را تكميل می كند و بنابراين شان و شخصيت و همچنين توانمندی شركت را به طور كامل به تصوير مي كشد. متاسفانه مديران شركت كننده، در روند بر پايی غرفه نمايشگاهی به توصيه های مشاور غرفه ساز توجه نمی كنند و سليقه شخصي خود را تحميل مي كنند. بدون در نظر گرفتن زمان حداكثر ٤ روزه ساخت غرفه نمايشگاهی و تجهيز آن بدون برنامه ريزی وارد نمايشگاه می شوند و اين مسير اشتباه را در نمايشگاه پيش می گيرند.
به عنوان نخستين راه حل برای شركت با قدرت در نمايشگاه، انتخاب تيم نمايشگاهی مجرب و متخصص است كه می تواند با برپايی غرفه نمايشگاهی مناسب، تمام اهداف شركت در نمايشگاه را محقق كند.

2 دیدگاه

 • سلام
  من از روابط عمومی شرکت تدبیر هستم و امسال قصد شرکت در نمایشگاه ایران پلاست را داریم خواستم ببینم به چه شکل میتونیم ثبت نام کنیم و همینطور ما غرفه سازی خاص می خواهیم . لطفا راهنمایی بفرمایید .
  ممنون

  • سلام
   جناب برومند
   در رابطه با ثبت نام نمایشگاه ایران پلاست شما باید با استفاده از این لینک http://www.iranplast.ir/ در سایت نمایشگاه ایران پلاست مراحل ثبت نام را انجام بدهید و با شماره های 88554770 – 88554805 می توانید تماس بگیرید، این تلفن ستاد برگزارکننده هست که در مورد مسائل مالی و نحوه محاسبه غرفه ارزی و یا ریالی اطلاعات به شما بدهند و اما در مورد غرفه سازی خاص برای نمایشگاه بعد از ثبت نام در نمایشگاه و جانمایی، ستاد برگزاری پلان غرفه را در اختیار شما قرار می دهد و شما پلان را برای ما ارسال می کنید تا کارشناس ما با شما تماس بگیرد و اطلاعاتی مثل ابعاد محصولات و… که برای طراحی غرفه نیاز هست را دریافت کنند، سپس طراحی آغاز می شود و 3طرح با سبک های متفاوت به شما ارائه می شود و پس از تایید طرح وارد مراحل ساخت غرفه می شویم که البته تمامی این مراحل در 6 روز انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید